TERVETULOA BRITANNIAAN 10 JA 11. ELOKUUTA

KANSAINVÄLINEN KOIRANÄYTTELY

Lauantaina FCI 1-5 | Sunnuntaina FCI  6-10

TERVETULOA ISO-BRITANNIAAN

koiranäyttelyn merkeissä

Näyttely järjestetään 10-11.08.2019 YVNL alaisuudessa, näyttely on avoin valokuvallisille virtuaalikoirille

Näyttelyssä jaetaan kansallinen sertifikaatti (SERT) sekä kansainvälinen sertifikaatti (CACIB)


ILMOITTAUDU MUKAAN

PVM: 10-11.08 | VIP: 06.08 klo. 18.00

Näyttelyssä on mukana kaikki koirarodut, luokissa: PEK, JUN, NUO, AVO, KÄY, VAL, VET, KAS & JÄL


Toimita ilmoittautumisesi sähköpostiin: kennelsahkoposti@outlook.com, otsikolla BRITANNIAKV

Järjestäthän koirat roturyhmittäin, rodut aakkosjärjestykseen & urokset ennen narttuja!

Käytäthän alla olevia osallistumiskoodeja:


ROTU<br>

LUOKKA<br>

u./n. <a href="https://KOIRAN SIVUN OSOITE">KOIRAN VIRALLINEN NIMI</a><br>


KASVATTAJALUOKKA<br>

<a href="https://KENNELIN SIVUN OSOITE">KENNELIN NIMI</a><br> 

NÄYTTELYSSÄMME TUOMAROI

FCI 1: Ilona T

australianpaimenkoira, belgianpaimenkoira malinois, karkeakarvainen hollanninpaimenkoira, mudi, picardienpaimenkoira, pitkäkarvainen saksanpaimenkoira, tsekinpaimenkoira: Lume T

belgianpaimenkoira tervueren: Pika T

FCI 2: Pika T

FCI 3: Ilona T

FCI 4: Ei osallistujia

FCI 5: Pika T

RYP, lapinporokoira, suomenlapinkoira: Ilona T

suomenpystykorva, saksanpystykorva, keeshond: Lume T

FCI 6: Ilona T

FCI 7: Pika T

FCI 8: Pika T

RYP: Lume T

englanninspringerspanieli, kultainennoutaja: Ilona T

FCI 9: Ei osallistujia

FCI 10: Ilona T

EFR: Ei osallistujia


BEST IN SHOW: Pika T

BEST IN SHOW-PENTU: Pika T

BEST IN SHOW-JUNIORI: Pika T

BEST IN SHOW-VETERAANI: Lume T

BEST IN SHOW-KASVATTAJA: Pika T

BEST IN SHOW-JÄLKELÄISLUOKKA: Lume T

BEST IN SHOW

BEST IN SHOW 1: Caesiu de la Dorado, suursnautseri

BEST IN SHOW 2: Viekas Gunpowers, suomenlapinkoira

BEST IN SHOW 3: Töppösen Kaikkea Kanssa, sileäkarvainen collie

BEST IN SHOW 4: Marbledreamer's Internal Illumination, kiharakarvainen noutaja


BEST IN SHOW-PENTU 1: White Goodness, saksanpystykorva, mittelspitz, muut värit

BEST IN SHOW-PENTU 2: Kycati's We Rewrite the Stars, saksanpystykorva, kleinspitz, musta ja ruskea


BEST IN SHOW-JUNIORI 1: Terävä Rakkaus, saksanpystykorva, grosspitz

BEST IN SHOW-JUNIORI 2: BomDom's Merriweather, saksanpystykorva, mittelspitz, musta ja ruskea

BEST IN SHOW-JUNIORI 3: Dragonwolf Death Angel, saksanpystykorva, keeshond

BEST IN SHOW-JUNIORI 4: Caesiu de la Dorado, suursnautseri


BEST IN SHOW-VETERAANI 1: Wiiden Aika Laulaa Lauluaan, shetlanninlammaskoira

BEST IN SHOW-VETERAANI 2: Pimeyteen Kadonnut Legenda, bordercollie

BEST IN SHOW-VETERAANI 3: Carma's Cool Calvin, sileäkarvainen collie


BEST IN SHOW-KASVATTAJA 1: Karmivan, belgianpaimenkoira groenendael


BEST IN SHOW-JÄLKELÄISLUOKKA 1: vEUW-17 vGBRW-17 vMV-17 vGBRW-18 vNORDW-18 vMV-18 vEUW-19 vNORW-19 vFINW-19 vTVA vVPVA vFI KVA vKANS MVA vGBR MVA vSWE MVA vRUS MVA vLV MVA vUSA MVA vGER MVA vFI MVA Emrean Diiva, amerikankettukoira